Európske kopce si v tejto sezóne podelili Faggioli a Stefanovski

0
625

Majstrovstvá Európy v Pretekoch automobilov do vrchu sú vo svojom závere! Z titulu majstra Európy v kategórii II sa aj tento rok teší neporaziteľný Simone Faggioli. V kategórii I slávi titul Igor Stefanovski.

34. Buzetski Dani je názov chorvátskeho kopca, ktorý minulý víkend uzavrel 12-dielny kalendár sezóny 2015 ME v Pretekoch automobilov do vrchu. Svoju najvyššiu pozíciu v kategórii I potvrdil macedónsky jazdec Igor Stefanovski na svojom Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorý v tejto sezóne nazbieral dokonca viac bodov ako rekordman Simone Faggioli. Druhé miesto v tejto kategórii získal český jazdec Jaromír Malý a tretie miesto Lukáš Vojáček.

Faggioli získal prvenstvo v kategórii II, avšak len 8 bodov pred svojím prenasledovateľom Milošom Benešom. Tretiu priečku obsadil ďalší Čech a to Dan Michl.

Ak by ste chceli v tabuľkách hľadať slovenských jazdcov, musíme vás sklamať, nenachádza sa v nich ani jeden.

Celú výsledkovú listinu nájdete na fia.com.